E: T: + (48) 61 623 23 28

Szczegóły projektu

Przygotowanie nowej strony dla szkoły polegało na kilku najważniejszych elementach:

  • przygotowanie wersji responsywnej
  • optymalizacja treści
  • optymalizacja szybkości
  • zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości działania
Mornel kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie (Gmina Czempiń) funkcjonuje jako szkoła od ponad 160 lat. Głuchowo i otaczające je wsie znajdują się w centrum geograficznej Wielkopolski, 30 km na południe od Poznania, 10 km na północ od Kościana.

WYZWANIE

Szkoła Podstawowa posiadała od lat stronę pod adresem www.spgluchowo.pl. Zastana wersja została zaprojektowana i wykonana wiele lat temu i nie spełniała podstawowych wymagań, które są standardem obecnie.

ANALIZA

Do głównych problemów wychwyconych w trakcie analizy wcześniejszej wersji strony zaliczono przede wszystkim:

  • brak wersji responsywnej,
  • mało intuicyjna nawigacja,
  • brak treści na niektórych podstronach,
  • brak optymalizacji pod kątem SEO,
  • brak optymalizacji pod kątem social media,
  • brak certyfikatu SSL.

EFEKT

Na podstawie analizy przygotowano projekt wdrożenia nowej strony internetowej pod adresem www.spgluchowo.pl. W pierwszej kolejności wykonano zrzut wcześniejszej wersji strony w celach archiwalnych. Na podstawie projektu został przygotowany system CMS oraz wprowadzone zostały częściowo treści z poprzedniej wersji strony. Całość została zoptymalizowana pod kątem obowiązujących standardów w zakresie szybkości działania oraz odpowiedniej widoczności w serwisach typu wyszukiwarki oraz social media.

TECHNOLOGIE

Strona internetowa Szkoły Podstawowej w Głuchowie została wykonana w oparciu system Drupal wraz z szablonem Education. Wyświetlanie strony jest dostosowane do właściwego wyświetlania na urządzeniach mobilnych (tzw. wersja responsywna) dzięki użyciu biblioteki Bootstrap. Statyczne archiwum poprzedniej strony zostało wykonane przy użyciu narzędzia HTTRack. W celu zachowania linków w zaindeksowanych zasobach wyszukiwarek przygotowano zestaw przekierowań typu 301. Aby strona działała szybko i wydajnie zastosowano akcelerator Varnish Cache.

BEZPIECZEŃSTWO

W celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji pomiędzy serwerem a klientem zainstalowano certyfikat SSL. W celu zabezpieczenia przed atakami DDOS oraz w celu optymalizacji szybkości działania zastosowano narzędzia reverse proxy przy użyciu rozwiązań firmy CloudFlare. W ramach opieki serwisowej wykonywane są szyfrowane kopie bezpieczeństwa wraz z kopiowaniem na serwer zapasowy. Aby zminimalizować nieuprawniony dostęp do CMS przez złośliwe roboty zostało wdrożone rozwiązanie Google reCAPTCHA.